15026954741_8dc3a11323_z

Oslo notiek pasākums par godu Baltijas ceļa25.gadadienai

23.augustā Literatūras namā Oslo, Norvēģijā, notika diskusija par godu Baltijas ceļa25.gadadienai, kas pulcēja vairākus desmitus interesentu. Pasākumu organizēja Norvēģijas-Latvijas kultūras biedrība, Latviešu biedrība Norvēģijā, Norvēģijas-Igaunijas kultūras biedrība un Lietuviešu biedrība Norvēģijā.

Pasākuma atklāšanas runā Latvijas vēstnieks Norvēģijā Indulis Ābelis atgādināja Baltijasceļa nozīmi Baltijas valstu neatkarības iegūšanas procesā, kā arī uzsvēra, ka nepieciešams aktīvi strādāt, lai sasniegto brīvību saglabātu.

Pēc vēstnieka runas sekoja Baltijas valstīm veltīta diskusija, kurā uzstājās Norvēģijas parlamenta Ziemeļu Padomes delegācijas vadītājs Mihaels Tečners (Michael Tetzschner), Latvijas goda ģenerālkonsuls Oslo Arvids Grundešons (Arvid Grundekjøn), Norvēģijas Filmu institūta redaktors Jans Eriks Holsts (Jan Erik Holst), Norvēģijas Pilsētu un reģionu pētniecības institūta vecākais pētnieks Odne Oslands (Aadne Aasland), kā arī tulkotāja un autore Ruta Mataitīte (Ruta Mataityte). Diskusiju vadīja advokāte un autore Hēge B. Grundešone (Hege Boman Grundekjøn).

Diskusijas noslēgumā dalībnieki kopīgi nodziedāja atmodas laikā populāro dziesmu “Atmostas Baltija”.