DSC_1895-4385-600-450-80 (1)

Skrējēju klubs “Ozolnieki” 600 kilometru stafete

No 22. līdz 24.augustam, sākot Viļņā un noslēdzot Tallinā, visas trīs Baltijas valstis šķērsos ikgadējais Lietuvas Amatieru skrējēju asociācijas rīkotais stafetes veida skrējiens unikālās akcijas "Baltijas ceļš" atcerei, kurā Latviju ierasti pārstāv Skrējēju kluba "Ozolnieki" dalībnieki.

Šogad skrējiens notiks jau 23.reizi – tas sācies divus gadus pēc notikušās akcijas un notiek pa to pašu maršrutu, kad divi miljoni baltiešu sadevās rokās, izveidojot “dzīvo” ķēdi, lai visai pasaulei nevardarbīgā veidā apliecinātu savas alkas pēc pašnoteikšanās.

Šīs sportiskās akcijas galvenais mērķis ir atgādināt pasaules sabiedrībai par apkaunojošo un slepeno Molotova-Ribentropa paktu, kas paredzēja Lietuvas, Latvijas un Igaunijas iekļaušanu PSRS, kā arī atgādināt par trīs Baltijas tautu vienotību un solidaritāti cīņā par savu brīvību un neatkarību.

23.Starptautiskais stafetes skrējiens “Baltijas ceļš” tradicioāli sāksies Katedrāles laukumā Viļņā, kur dalībnieki saņem mācītāja svētību un valsts augstāko amatpersonu laba vēlējumus turpmākajam ceļam. Šogad tas paredzēts 22.augustā pulksten 10. Šīs dienas laikā Lietuvā plānotas septiņas skrējēju sagaidīšanas vietas. Būtiski atzīmēt, ka to laikā skrējiens nepārtraukti turpinās, jo vienmēr kāda grupiņa dalībnieku ir ceļā (skrējiena maršruts ir sadalīts 5 līdz 10 km garos etapos).

Nākamajā dienā, 23.augustā, skrējiena dalībnieki turpmāko ceļu sāks pulksten sešos no Pasvales Lietuvā, ap pulksten 9.15 šķērsojot Lietuvas-Latvijas robežu, un ap plkst. 11.30 plānots sasniegt Bausku. Pulksten 15 paredzēta ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa Rīgā, kur skrējiena dalībnieki priecāsies par ikvienu sagaidītāju. Dienas beigās, ap pulksten 21, skrējiens finišēs Salacgrīvā, kur tiks pārlaista nakts un uzkrāti spēki vēl pēdējai dienai.

24.augustā dalībnieki stafetes skrējienu uzsāks pulksten sešos, ap 7.15 plānots šķērsot Latvijas-Igaunijas robežu. Pulksten 11 skrējēji nonāks Pērnavā, bet finišs paredzēts kā ik gadu tradicionāli pie Igaunijas Parlamenta.

Šogad skrējiena dalībnieku grupa no Latvijas ir 16 cilvēku sastāvā, tostarp 11 pārstāv Skrējēju klubu “Ozolnieki”. Atbalstu skrējējiem, kā daudzus iepriekšējos gadus, sniedz Ozolnieku novada pašvaldība un biedrība “E-Lats”.

Skrējiena atsevišķos posmos aicināts pievienoties ikviens, kas to vēlas, iepriekš sazvanot SK “Ozolnieki” vadītāju Juri Bērziņu pa tālruni 26086671.

Publicēta: 20.08.2014 12:26
Preses relīze, LETA