zimes atklasana uz cela

Uz valsts autoceļiem atklātas Baltijas ceļa25.gadskārtas zīmes

22. augustā uz Bauskas šosejas 25.kilometra pie tilta pāri Ķekaviņas upei Latvijas Republikas ministru prezidente Laimdota Straujuma un ilggadējais VAS “Latvijas Valsts ceļi” darbinieks,Baltijas ceļa dalībnieks Uldis Birzleja atklāja Baltijas ceļa 25.gadskārtai veltītu zīmi.

“Katram no mums ir savs Baltijas ceļa gabaliņš,” savās atmiņās par Baltijas ceļu dalījās valdības vadītāja L.Straujuma. Svinīgajā pasākumā viņa stāstīja par svau dalību Baltijasceļā Rīgā, netālu no Akmens tilta.

Ar atmiņām no Baltijas ceļa dalījās arī ilggadējais VAS “Latvijas valsts ceļi” darbinieks,Baltijas ceļa dalībnieks Uldis Birzleja. Baltijas ceļā viņš stāvēja Vangažos, uz kurieni Tautas fronte bija norīkojusi ceļiniekus.

Pasākumā piedalījās arī VAS “Latvijas Valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs Jānis Lange un Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Valts Variks.

Piemiņas zīmes šodien vienlaicīgi tika uzstādītas visās trijās Baltijas valstīs Baltijas ceļamaršrutā. Zīmes izgatavojas un uzstādīja Baltijas ceļinieku asociāciajas dalībnieki – Baltijasvalsts ceļu administrācijas. Latvijā tā ir VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC). Latvijas teritorijāBaltijas ceļš notika vairāk kā 260 kilometros valsts ceļu.

Kopš 1989.gada Baltijas ceļinieku asociāciju veido trīs Baltijas valstu ceļu administrācijas. 2014.gada 14.martā notikušajā Baltijas ceļu administrāciju sanāksmē vienojās, ka par goduBaltijas ceļa 25.gadadienai tiks uzstādītas piemiņas zīmes vēsturiskā Baltijas ceļa maršruta vietās. Igaunijā tiks uzstādītas četras zīmes, Lietuvā deviņas, bet Latvijā desmit.

Latvijā zīmes ir uzstādītas:

1. a/c A7 km 59,9 (stāvlaukums /svēršanas laukums labā pusē);

2. a/c A7 km 25,5 (stāvlaukums kreisā pusē, tilts pār Ķekavas upi);

3. a/c A2 km 18 (stāvlaukums /svēršanas laukums kreisā pusē);

4. a/c A2 km 48 (stāvlaukums pie Lorupes gravas labā pusē);

5. a/c A2 km 54,3 (stāvlaukums labā pusē, „Pie Bucefāla”);

6. a/c A2 km 76,3 (Rīga-Sigulda – Igaunijas rob., stāvlaukums pie Amatas upes tilta);

7. a/c P 14 km 41,6 (Umurga – Cēsis – Līvi , posmā A2 – Cēsis, pirms Cēsīm ceļapaplašinājums);

8. a/c P20 km 10,84 (Valmiera – Cēsis – Drabeši, posmā Cēsis – Valmiera, ceļapaplašinājums, neliels stāvlaukums);

9. a/c P17 km 28,85 Valmiera – Rūjiena – Igaunijas rob., posmā Valmiera – Rūjiena, stāvlaukumā pie Sedas upes);

10. a/c P17 km 55,88 (Valmiera – Rūjiena – Igaunijas rob., posmā Rūjiena – Igaunijas rob., pirms Igaunijas robežas blakus metālā veidotai skulpturālai piemiņas zīmei ‘’Baltijas ceļš”).

Baltijas ceļš bija miermīlīga politiska demonstrācija 1989.gada 23.augustā, kad aptuveni divi miljoni cilvēku sadevās rokās 600 kilometru garā ķēdē cauri Baltijas valstīm, apliecinot vienotību centienos pēc brīvības.