Ta-mes-gajam

Viņņicā, Ukrainā atklās fotoizstādi “Tā mēs gājām uz neatkarību”

26.augustā, atzīmējot Baltijas ceļa 25. gadadienu, kā vienu no “Rīga2014 – Eiropas Kultūras galvaspilsēta” komunikācijas kampaņas pasākumiem Viņņicas apgabala dabas muzejā, Latvijas vēstniece Ukrainā Dr. Argita Daudze svinīgi atklās Ārlietu ministrijas ceļojošo izstādi “Tā mēs gājām uz neatkarību”.

“Tā mēs gājām uz neatkarību” vēsta par Latvijas Republikas atdzimšanu 20.gadsimta beigās, svarīgākajiem faktiem Baltijas valstu jaunāko laiku vēsturē, Baltijas ceļa akciju un Rīgas barikādēm.

Šogad aprit 25 gadi kopš Baltijas ceļa akcijas, ar kuru 1989.gada 23.augustā Baltijas valstu iedzīvotāji pievērsa pasaules uzmanību Baltijas tautu liktenim un, demonstrējot vienotību, atgādināja pasaulei par divu totalitāro režīmu – Staļina PSRS un Hitlera Vācijas – noziedzīgo slepeno vienošanos par ietekmes sfēru sadalīšanu Austrumeiropā, kurš noveda pie Baltijasvalstu okupācijas un prettiesiskas inkorporācijas PSRS. Baltiešu vienotā griba atgūt brīvību un demokrātiski noskaņotās pasaules sabiedrības atbalsts sekmēja Baltijas valstu neatkarības atgūšanu.

“Ar šo izstādi vēlamies pievērst Viņņicas iedzīvotāju uzmanību vienotības nozīmei kopīgu mērķu sasniegšanā,” uzsver Latvijas vēstniecība Ukrainā.

Fotoizstāde veidota kā vēsturiski dokumentāla liecība, cenšoties hronoloģiski izsekot Latvijas neatkarības atgūšanai, atspoguļojot pašus nozīmīgākos tā laika Latvijas vēsturiskos brīžus, kā arī veltot īpašu nozīmi cilvēku noskaņojuma un emocionālo pārdzīvojumu atspoguļojumam.

Izstāde skatītajiem būs pieejama līdz 28.septembrim.