Baltijas-celam-25-nozimite

Vladimira Tjurina foto izstāde un “Atmiņu ugunskurs” Siguldā

Izstāde ir tapusi ar Siguldas Valsts ģimnāzijas vēstures skolotājas Ineses Bergas iniciatīvu kā vēstures stunda Siguldas novada skolu audzēkņiem, un tāpēc septembrī un oktobrī tā apceļos Siguldas novada skolas.

25 gadi ir liels laika posms, ja ar to mēra cilvēka mūžu, bet tikai mirklis, ja mēra tautas mūžu. Laika ritumā pagaisušas cilvēku sejas, bet palikusi ne ar ko nesalīdzināmā kopības un piederības sajūta. Arī Siguldas novada iedzīvotāji bija Baltijas ceļa sastāvdaļa, tāpēc aicinām Jūs  sestdien, 23.augustā 19.00 Siguldas pagasta Kultūras namā apmeklēt siguldieša Vladimira Tjurina fotogrāfiju izstādes  „Baltijas ceļa stāsti” atklāšanu. Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo arhīvu un Siguldas novada Domes atbalstu ir tapusi izstāde, kurā aplūkojami vēsturiskie mirkļi 25 melnbaltajās fotogrāfijās. Ir atpazīti daudzi cilvēki, taču daudzi vēl ir nezināmi. Šajā izstādē skatītājiem būs iespēja pievienot savu atpazīto kolēģi, paziņu vai kaimiņu.

Pēc izstādes atklāšanas, aicinām pakavēties Siguldas pagasta Kultūras nama pagalmā, pie atmiņu ugunskura, lai pakavētos un ieklausītos jau kādā iesniegtajā Siguldas novada iedzīvotāja „Baltijas ceļa stāstā”!

Pasākums notiek ar Siguldas novada bibliotēku iniciatīvu un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas “Stāstu bibliotēka” ietvaros. „Baltijas ceļa stāstu “ projekta mērķis ir apkopot cilvēku atmiņu stāstus, lai tie neatkarīgi no atrašanās vietas, kļūtu pieejami ikvienam. Šis pasākums ir kā starts lielajam “Baltijas ceļa stāstu” noslēguma pasākumam novembrī Siguldas novada bibliotēkā.  Savāktie stāsti tiks apkopoti Baltijas ceļa 25. gadadienai veltītā kolekcijā, kas kā zīmīga mantojuma daļa tiks nodota glabāšanai Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā.

Paldies tiem, kuri jau ir atsaukušies aicinājumam un ierakstījuši savu stāstu Siguldas novada „Baltijas ceļa stāstos”. Tos varēs lasīt katrs, kurš vēlēsies apmeklēt izstādi. Pārējiem novadniekiem vēl ir iespēja pievienot savu „Baltijas ceļa stāstu” kopīgajam projektam līdz oktobra beigām Siguldas novada bibliotēkās.

Izstāde atvērta no 23. augusta līdz 31. augustam Siguldas pagasta Kultūras namā Zinātnes ielā 7b, darba dienās no 10.00 -19.00, sestdienās, svētdienās no 10.00 – 14.00.